TLK wprowadziło wiele ciekawych promocji dla podróżnych korzystających z ich usług. Poniżej można znaleźć kilka ciekawych informacji na ten temat.

Pierwsza oferta promocyjna, o której warto wspomnieć to tzw. kolorowe bilety – powstała cała seria biletów w różnych kolorach, które upoważniają swoich właścicieli do ulg podczas konkretnych przejazdów, w tym miejscu należy wymienić między innymi bilety niebieskie – przeznaczone dla osób podróżujących często na dalekich trasach. Bilet niebieski pozwala na 5 przejazdów w ciągu 2 miesięcy (w tym jeden przejazd jest darmowy).

Oprócz kolorowych biletów nie można nie wspomnieć o biletach podróżnika – są to imienne bilety obowiązujące zarówno w wagonach pierwszej, jak i drugiej klasy (z miejscami siedzącymi!), które należy kupić dzień przed swoim wyjazdem (zawsze dzień roboczy), od godziny 19.00 do 6.00. Uprawniają one do tańszego przejazdu w nieograniczonej liczbie. Cena jednego takiego biletu nie zależy od odległości, na jakiej ma on zostać wykorzystany i wynosi dla klasy pierwszej 99 złotych, a dla klasy drugiej 69 złotych.

Bardzo ciekawą ofertą są super bilety, czyli bilety uprawniające do przejazdu pociągami Express i Express Intercity – trzeba je kupić najwcześniej 30 dni, a najpóźniej 3 dni przed planowaną podróżą (uwaga! nie wlicza się tu dnia odjazdu pociągu). Ceny takich biletów są następujące: najtańsze miejsca – 59 złotych, kiedy bilety najtańsze zostaną wyprzedane, sprzedawane są miejsca w cenie – 79 złotych, a kiedy i te się skończą, sprzedawane są miejsca warte 89 złotych. Super bilet można kupić tylko przez Internet i ważny jest wyłącznie z dokumentem tożsamości.

Ofertą godną polecenia wszystkim podróżnym jest city bilet – zainteresują się nim przede wszystkim te osoby, które codziennie korzystają z usług TLK. Jest to specjalna promocja dla imiennych biletów okresowych, która łączy się z wszelkimi ulgami, jakie posiada podróżujący.

Istnieją też bilety promocyjne zwane biletami weekendowymi, które uprawniają do przejazdów pociągami TLK, Express, a także Express Intercity od piątku (godzina 19.00) do poniedziałku (godzina 6.00). Bilet weekendowy na przejazd w klasie 2 kosztuje 149 złotych, natomiast w klasie 1 – 239 złotych.

Nowoczesny pociąg